Nyjet-Arkivit për » Shqiptar Oseku «

Rrëfim për nji andërr t’gjatë, që nji ditë u ba libër! – nga Desantila Qerimaj

Rrëfim për nji andërr t’gjatë, që nji ditë u ba libër!* nga Desantila Qerimaj Nji natë u ula buzë shtratit e përballë vedit në provë. Ishte dimën i vjetit 1994. Shkrova “Gjana Lexo Me Teper.

Desantila Qerimaj – “Arie t’krisuna”

Desantila Qerimaj – “Arie t’krisuna” Ka dalë nga shtypi libri i parë i Desantila Qerimaj “Arie t’krisuna” nga Shtëpia Botuese “Jozef” Libri ka 112 faqe dhe është redaktuar nga Jozef Radi, i cili Lexo Me Teper.

Shuhet poeti Nobelist suedez Tomas Transtromer

Shuhet poeti Nobelist suedez Tomas Transtromer Poeti dhe fituesi i Çmimit Nobel për Letërsi, suedezi Tomas Transtromer, vdiq të enjten në moshën 83 vjeçare, njoftoi sot shtëpia e tij botuese, Bonniers. Transtromer, Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook