Nyjet-Arkivit për » Shen Elefteri «

Shën Elefteri i Vlorës dhe nëna e tij Anthia

Shën Elefteri i Vlorës dhe nëna e tij Anthia Shën Elefteri jetoi gjatë shekullit të dytë, në vitet kur perandor ishte Komodho dhe Septimio Sevirio. Nëna e tij, Anthia ishte një Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook