Nyjet-Arkivit për » Roger Scruton «

Mirënjohje për Roger Scruton – nga Albert Bikaj

Mirënjohje për Roger Scruton* nga Albert Bikaj Në kujtim të Sër Roger Scruton, filozofit, shkrimtarit dhe artistit të thellë anglez, i cili, ndryshe nga kolegët e tij bashkëkohorë ishte po aq Lexo Me Teper.

Rilindja e PS-së së Ramës: një filozofi politike kiçi – nga Albert Bikaj

Rilindja e PS-së së Ramës: një filozofi politike kiçi nga Albert Bikaj Kur në prag të zgjedhjeve të fundit, Rama paraqiti partinë e tij si të reformuar, nën motton impozante “Rilindja”, Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook