Nyjet-Arkivit për » Qyteti i Veriut «

Në qytetin e Dantes me folë për Denatën… nga Jozef Radi

Në qytetin e Dantes me folë për Denatën… nga Jozef Radi (nji shkrim mbi librin “Kohë e Mohueme” i Denata Ndreces për të cilin kam folë veç përciptas) . Me shkue në Firencen Lexo Me Teper.

Bredhi i Krishtlindjes… për Vitin e Ri. tregim nga Gjergj Kola

Bredhi i Krishtlindjes… për Vitin e Ri. tregim nga Gjergj Kola Pak rreshta mbi tregimin dhe autorin e tij Gjergj Kola… Gjergj Kola asht sa poet aq edhe prozator. Po ma shumë se i Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook