Nyjet-Arkivit për » Prometheu «

Prometheu nga Robert Martiko

Prometheu nga Robert Martiko (Dedikuar etërve katolikë që nuk u mposhtën në torturat komuniste…)   Në malin e lartë të Kaukazit, një shkëmb i përgjakur, kristale të mprehta, si tehe thikash pagane, zinxhirë të rëndë robërie, një Lexo Me Teper.

Domethënia e një legjende – teknologji apo privatësi? Klodi Stralla

Domethënia e një legjende – teknologji apo privatësi? Klodi Stralla Mijra vjet më parë, prej kohërash që nuk mbahen mend, Prometeu ua vodhi zjarrin perëndive të Olimpit dhe ua çoj atë Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook