Nyjet-Arkivit për » Presidenti «

“Mosmirënjohja është më i keqi ndër të gjitha veset!” Ilir Seci i shkruan Presidentit Hashim Thaçi

“Mosmirënjohja është më i keqi ndër të gjitha veset!”   Ilir Seci i shkruan Presidentit Hashim Thaçi Çudirat nga trojet tona heroike s’kanë të sosur… Lexova në lajme se Presidenti i Republikës së Lexo Me Teper.

Requiem… jo vetëm për nji President… Gjergj Kola

Requiem… jo vetëm për nji President… nga Gjergj Jozef Kola Presidenti Klestil ndodhet përballë meje, mbulue me flamujt e kombit dhe landeve të ndryshme të Austrisë, e rreth e rrotull me kunora Lexo Me Teper.

“Virgjneshat e Betueme” dhe nji histori e imja me Burrnesha! Jozef Radi

Virgjneshat e betueme të Ballkanit: Me jetue si burrë – nji zgjedhja e lirë e malsoreve nga Daphnee Denis “Virgjneshat e betueme” (ose Burrnesha në gjuhën shqipe) janë gra shqiptare Lexo Me Teper.

Sabri Hamiti: Rugova, shkrimtari president!

Rugova, shkrimtari president nga Sabri Hamiti Në shekullin modern, disa herë, shkrimtarët (krijuesit) kanë provuar të kalojnë në veprimtarë (politikanë), në rrethana të ndryshme për vendet dhe popujt e vet. Rugova Lexo Me Teper.

Pasuria më e madhe… Lumturi njerzore Jose’ Mujica

Pasuria më e madhe… quhet Lumturi njerzore Jose’ “Pepe” Mujica I vlersuar si “Diskutimi më i mirë në botë” (Presidenti i Uruguajit Jose’ Mujica, i konsideruar Presidenti më i varfër në botë) Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook