Nyjet-Arkivit për » Presidenca «

Ndërron jetë shkrimtari dhe përkthyesi, Amik Kasoruho

Ndërron jetë shkrimtari dhe përkthyesi, Amik Kasoruho Ndërron jetë shkrimtari dhe përkthyesi Amik Kasoruho. 82-vjeçari, Kasoruho ka ndërruar jetë në Tiranë, për shkak të një sëmundjeje të mushkërive, nga e cila Lexo Me Teper.

Presidenti Nishani dekoron Tef Palushin

Presidenti Nishani dekoron Tef Palushin Shtjefën Palushi “Mjeshtër i Madh”, mbas vdekjes… Presidenti i Republikës, Bujar Nishani akordoi sot titullin “Mjeshtër i Madh”, pas vdekjes, për artistin e mirënjohur të humorit, Shtjefën Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook