Nyjet-Arkivit për » Pjetër Logoreci «

I masakruemi… – nga Pjetër Logoreci

I masakruemi… nga Pjetër Logoreci   Edhe kur nuk ishte më në burg, jeta nuk ishte e thjeshtë për Atë Mark Harapin. Komunizmi i kishte hequr zhgunin e klerikut dhe mundësinë për t’u Lexo Me Teper.

Dinastia e Baronëve Sina dhe ndikimi i saj në Vjenë, Austri nga Pjetër Logoreci

Dinastia e Baronëve Sina dhe ndikimi i saj në Vjenë, Austri nga Pjetër Logoreci Ndërsa së bashku me ish presidentin Alfred Moisiu po vizitonim bustin e Aleksandër Moisiut të vendosur në Vjenë, Lexo Me Teper.

Të tjerët për Moisiun… (kujtimet e Amalia de Rada – Moisiut) nga Pjetër Logoreci

Të tjerët për Moisiun… kujtimet e Amalia de Rada - Moisiut nga Pjetër Logoreci Pёr Aleksandër Moisiun ёshtё folur, shkruar e debatuar shumё. Pёr shumё kohё ai ka qёnё objekti kryesor i gazetave e Lexo Me Teper.

Konkursi “Poezia Shqipe – 2014″

Mbi nji konkurs letërsie dhe nji rregullues genesh… Gjuha asht sekreti ku ruhet tanë sistemi gjenetik i mbijetesës së nji kombi. Kët urtësi e kanë zotnue të gjithë pushtuesit, se kjo Lexo Me Teper.

Imzot Nikoll Kaçorri, strategu i “harruem” i pamvarsisë Ardian Preçi

Imzot Nikoll Kaçorri, strategu i “harruem” i pamvarsisë nga Ardian Preçi Në nji skaj t’Shqipnisë s’Epërme apo ma mirë me thanë Shqipnisë së harrueme, lind nji djalë, prej nji babe Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook