Nyjet-Arkivit për » Pier Kolond «

Pesë poezi… të Pier Kolond dhe nji shenim prej Jozef Radit

Pesë poezi… të Pier Kolond dhe nji shenimi vogel Pier Kolond, asht emni artistik i Pjerin Ndrekës, i cili shpesh më ka fut “detyrimin” me e lexue “pa kushte” poezinë e Lexo Me Teper.

Në vend t’nji bejte… poezi nga Pier Kolond

Në vend t’nji bejte nga Pier Kolond Tung’jatjeta mor zotni. Piqi kambt nji here n’hi, se kuvendi bahet n’log e jo deg e m’degë, si zog. T’ishte puna degë e m’degë, t’kishim pru rreth dy-tre gegë. Nji Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook