Nyjet-Arkivit për » Pablo Piccaso «

Neço (Nestor) Muko (H)marjoti – Korifeu Lirik, Protagonisti i Këngës Himariote nga Pirro Fotiadhi

120 Vjetori i Ditëlindjes së Neço (Nestor) Mukos – një jete të ngjizur me tinguj dhe nota brilante, që rrezatojnë ndër shekuj. Artist i madh shqiptar promovues i polifonisë shqiptare në Francë Lexo Me Teper.

Të përshndes o Zog – poezi nga Jacques Prevert

Të përshndes o Zog – poezi nga Jacques Prevert Të përshndes o grifshë ujnash t’errta si qymyri që dikur ke njoftë zogun e prrallave zogun e zjarrmit dhe zogun e rrugve zogun e hamejve dhe djelmoshave Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook