Nyjet-Arkivit për » Opinion «

Vepra e Tretë Mid’hat Frashëri dhe dy opinione nga Nebil Cika dhe Ilir Hysa

S’mund ta përdorni Mid’hat Frashërin, si leckë për t’i fshirë llumin Ismail Kadaresë! nga Nebil Çika Sot isha i ftuar në përurimin e veprës e tretë e Mid’hat Frashërit botim i Institutit Lexo Me Teper.

Donald Trump – i 45 President i Shteteve të Bashkuara – opinion ne pak rreshta nga Jozef Radi

Donald Trump – i 45 President i Shteteve të Bashkuara opinion ne pak rreshta nga Jozef Radi Amerika prej sot, në dy të mëngjesit me orën Amerikane, ka zgjedhur Presidentin e saj Lexo Me Teper.

Kalimi nga e majta në të majtë! Opinion Çelo Hoxha

Kalimi nga e majta në të majtë! Opinion Çelo Hoxha Në gusht 1942, Komiteti Provizor i Partisë Komuniste Shqiptare (PKSH) e shpërndau degën e Gjirokastrës, sepse kishte rrëshqitur majtas. Trajtimi i Lexo Me Teper.

Fantazma e Enverit… opinion nga Ilir Seci

Fantazma e Enverit… opinion nga Ilir Seci Fotografitë e diktatorit Hoxha nëpër ceremoni, jemi mësuar tashma t’i shohim çdo vit, kur i nxjerrin në tubimet e tyre enveristët. Në atë sensin Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook