Nyjet-Arkivit për » Ndrek Gjini «

“Hajdutet” e bibliotekës së Mbretëreshës Geraldinë dhe autografi i një Lordi – nga Ndrek Gjini

“Hajdutet” e bibliotekës së Mbretëreshës Geraldinë dhe autografi i një Lordi - nga Ndrek Gjini Mbreterësha Geraldinë (1915-2002), pasionin më të madh të saj kishte librat. Autorja franceze Josephine Dedet, në Lexo Me Teper.

Meave de Burgh agjentja britanike që admironte shqiptarët – nga Ndrek Gjini

Meave de Burgh, agjentja britanike që admironte shqiptarët nga Ndrek Gjini Meave de Burgh jeton vitet e saj të pleqërisë në ëexford të Irlandës. Ajo është ndofta e vetmja grua, ende gjallë, Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook