Nyjet-Arkivit për » Nazim Saiti «

Të gjallë e të dekun bashkë… nga Elona Çuliq

Të gjallë e të dekun bashkë… nga Elona Çuliq *** Ky shkrim asht i nji vajze të quejtun Elona Çuliq, të cilën unë nuk e njof… Sot ajo ka mbrritë në tavolinën Lexo Me Teper.

Dostojevski: “Të fyem e të poshtnuem – Nazim Saiti

In memoriam di Nazim Saiti… nga Jozef Radi Nazim Saitin e kam njoftë përmes kunatit tim, Dine Dines dhe Visar Zhitit… aty rreth fundit të viteve ’80, kur kontingjenti i nji Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook