Nyjet-Arkivit për » Moska «

Chekhov – Nji letër e veçantë… lexue mbas 130 vitesh – Desantila Qerimaj

Nji letër e veçantë… lexue mbas 130 vitesh nga Desantila Qerimaj Shpesh na lind pyetja se ç’kuptim ka shprehja me kenë njeri i kulturuem: me lexue? me pikturue? me ditë çka Lexo Me Teper.

“Stalini, Moxarti dhe Maria Judina” – (Pjesa e Parë)

“Stalini, Moxarti dhe Maria Judina” Poemë nga Jevrem Bërkoviç – Përktheu Lazër Radi Pjesa e Parë – Poemë me Gjashtë pjesë Kjo poemë antidiktator, antidiktaturë dhe antidhunë u përkthye në vjeshtën e Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook