Nyjet-Arkivit për » Mbreti Glaukias «

Tri shkrime për Mbretëreshën Teutë – Klodi Stralla & Gjergj Anastasi & Leon Molla

Tri shkrime për Mbretëreshën Teutë Pushtimi i Ilirisë nga Klodi Stralla Në 25 maj të vitit 229 p.e.s – Romakët pushtojnë për herë të parë Ilirinë, kur dy konsuj, Fulvus dhe Postimius, me Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook