Nyjet-Arkivit për » Mark Simoni «

Letrat e Lolës nga Mark Simoni

Lola Shehi, mbasi i dhuroj krejt nji jetë ftohtësisë së shifrave e llogarive, nji ditë u ul me mjaft droje te ëndrra e saj të hershme: poezia… dhe zbuloi aty Lexo Me Teper.

Pashko Gjeçi, Princi shqiptar n’oborrin mbretëror të Dantes

Pashko Gjeçi, Princi shqiptar në oborrin mbretëror të Dantes Dr. Moikom Zeqo (Koha Jonë 2006) Përkthimi mjeshtror i Dantes, është bërë nga i mrekullueshmi dhe i thjeshti i madh, i vetmuari i Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook