Nyjet-Arkivit për » Marin Mema «

Koliqi magjik dhe virusi totalitar – nga Shpëtim Kodra

Koliqi magjik dhe virusi totalitar nga Shpëtim Kodra Nisa me shfletue përsëri veprat e dy shkrimtarëve tanë të mëdhaj që, ashtu si shumë klasikë të tjerë, mbeten aktualë e mësimdhanës të kandshëm Lexo Me Teper.

Refleksione për shkrimin “Edhe unë jam Çam” – nga Pertefe Leka

I nderuar Jozef, Besoj së e keni parë këto ditë njoftimin se në Kolegjin Harvard të Sh.B.A. kujtohet tragjedia e Çamërisë shqiptare, organizuar nga shoqata e studentëve shqiptarë në “Harvard University” Lexo Me Teper.

“Nuk do kenë më asnjë shans”! – Marin Mema zgjidhet përfaqësues i studentëve, dhe trondit politikën

“Nuk do kenë më asnjë shans!” Marin Mema: përfaqësues i studentëve - tronditet politika Do reagoj siç nuk ka ndodhur më parë! Gazetari i njohur, Marin Mema, është zgjedhur me një numër të madh votash nga Lexo Me Teper.

Shpirti i trazuar i Tefta Radit nga Zenepe Luka

Shpirti i trazuar i Tefta Radit nga Zenepe Luka Ikona e TVSH: Po ndahem nga TVSH me kokën pas, tani përfshihem e tëra në lirinë time. Folësja e talentuar Tefta Radi Ka qënë Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook