Nyjet-Arkivit për » Marash Merrnaçaj «

Kuvend me Mri Dedjen e Merrnaçajve – portret i nji grueje të thjeshtë e nji fisnikeje – nga Jozef Radi

Kuvend me Mri Dedjen e Merrnaçajve portret i nji grueje të thjeshtë e nji fisnikeje nga Jozef Radi Mri Merrnaçaj asht nji grue e shtruet, e rrafshët, rrëfimtare e pashoqe me nji buzqeshje Lexo Me Teper.

Sot Lazër Radi është 105 vjeç… – nga Jozef Radi

Sot Lazër Radi  është 105 vjeç… nga Jozef Radi Sot Lazër Radi do të ishte 105 vjeç… Nji fundjanar të dimnit të ashpër prizrenas, bash n’zemër të Luftës së Parë Botnore, kur Shqipnisë po shtyheshin Lexo Me Teper.

Do të më mungojnë shumë gjëra prej teje Tata im – nga Noah Mrnacaj

Do të më mungojnë shumë gjëra prej teje Tata im nga Noah Mrnacaj Për ata që s’më njohin, unë Noah Mrnacaj, nipi më i vjetër i Tat Marashit. Në emër të gjithë familjes Lexo Me Teper.

Nikollë Merrnaçaj në jetën time… – nga Jozef Radi

Nikollë Merrnaçaj në jetën time… nga Jozef Radi Nikollë Mërnaçin e kam njoftë si nji burrë të urtë, të shtruar dhe të mençëm. Nji malsor tipik kelmendas edhe pse mustaqet e shtëllungëta, Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook