Nyjet-Arkivit për » Luljeta Progni «

Letra e Mark Shllakut para pushkatimit: ”Fytyrat tuaja më dalin përpara syve e s’më lanë me dekë” – nga Luljeta Progni

Letra e Mark Shllakut para pushkatimit: ”Fytyrat tuaja më dalin përpara syve e s’më lanë me dekë” nga Luljeta Progni Letra e Mark Shllakut drejtuar bashkëshortes, pak orë para pushkatimit: “Angje! Në t’u Lexo Me Teper.

Nana Zoja kalon n’jetën e amshume – Jozef Radi

Largimi nga jeta i nji zonjë të quejtun Zoje Progni, s’asht thjesht humbje për të dashtunit e saj, po për të gjithë ata që e kanë njoftë dhe e kanë Lexo Me Teper.

Në Kampin e Tepelenës asht ba ç’a s’asht ba kurr n’ftyr t’toks nga Luljeta Progni

Në Kampin e Tepelenës asht ba ç’a s’asht ba kurr n’ftyr t’toks nga Luljeta Progni  Atë ditë shkova të takoja nënën si çdo fundjavë. Ka kohë që është në shtrat e s’mund Lexo Me Teper.

Drane Jakja, nëna që sfidoi komunistët me kufomën e të birit nga Luljeta Progni

Drane Jakja, nëna që sfidoi komunistët me kufomën e të birit nga Luljeta Progni Si e zhvarrosi djalin 2-vjeçar për të mos e lënë në Kampin e Tepelenës. Historia rrënqethëse e gruas që Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook