Nyjet-Arkivit për » Luiza Hoxha «

Masakra e Cërrikut – 23 maj 1997 – nga Indrit Vokshi

Masakra e Cërrikut – 23 maj 1997 nga Indrit Vokshi 23 maj 1997, Garda e Republikës kishte shkuar për të vendosur rendin ngaqë Banda e Cerrikut kishte ngritur postoblloqe dhe gra shtatzanë Lexo Me Teper.

Një tmerr i rrëfyer në vetë të parë…* – nga Kostandin Koliqi

Një tmerr i rrëfyer në vetë të parë…* nga Kostandin Koliqi E shkëputa këtë pjesë nga materiali kryesor i atyre ngjarjeve aq të shëmtuara dhe po aq shumë kriminale… Në kujtim të miqve Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook