Nyjet-Arkivit për » Lui Armstrong «

“Një trombë në vajtim të plotë…” Vera Bekteshi

“Një trombë në vajtim të plotë…”* Vera Bekteshi nëpër shtigjet e jetës së muzikantit Gaspër Çurçia… Ai lindi në Shkodër në 1934, në një familje të kamur tregtarësh. Gjyshi dhe i ati Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook