Nyjet-Arkivit për » Lubonja «

Unë, Qytetari i Lubonjës… nga Meti Fidani

Unë, Qytetari i Lubonjës… nga Meti Fidani Veç budallallëqeve tjera të kohës, ishin edhe ca nga ato që u thoshnin “Nisma Revolucionare…” Në kongres’n e 7-të të Partisë, aty nga viti ’76, na Lexo Me Teper.

Për TY… poezi nga Xhelal Ndreu

Për TY… poezi nga Xhelal Ndreu Nji lashtë, sa të pata dashtë. e s’krahasojshem askënd me ty, por tash, sa poshtë që rashë dhe s’dij ku t’shifemi prap të dy. Luftova kur vdekjen takova. ma gjatë, a gjatë në Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook