Nyjet-Arkivit për » Lola Shehi «

Cikël poetik nga Melita Vjerdha

Melita Vjerdha – Përballe nji prove të vështirë Merita Vjerdha i përket gjeneratës së postdiktaturës, pra atij brezi të që nuk e jetoi dhe as e njofti diktaturën reale, po ama Lexo Me Teper.

“Ç’tu desh Dasma në Karbunarë!” nga Jozef Radi

“Ç’tu desh Dasma në Karbunarë!” nga Jozef Radi Dikur, fshati Karbunarë ka qenë nënprefekturë, derisa nga fundi i shekullit të Nëntëmbëdhjetë, ajo njësi organizative administrative i kaloi qytetit të Lushnjes dhe Lexo Me Teper.

Lola Shehi – Floriri poetik i një zonje të talentuar – V. Mato

Lola Shehi: “Rrugëtoj mes dashurive” Ka dalë këto ditë libri i parë poetik i Lola Shehit: “Rrugëtoj mes dashurive”  i Shtëpisë Botuese “Vllamasi”… Mbas ftohtësisë dhe thjeshtësisë së këtij lajmi, ti mendon Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook