Nyjet-Arkivit për » Llukë Kaçaj. «

Prenkë Jakova dhe muzika e tij me temë fetare nga Robert Prennushi

Prenkë Jakova dhe muzika e tij me temë fetare nga Robert Prennushi Me 18 qershor të këtij viti (2017), kompozitori Prenkë Jakova me krijimtarinë e tij muzikore – pjesë e thesarit të Lexo Me Teper.

Stille Nacht* – 25 Dhjetor 1978 Maks Rakipaj

Stille Nacht* – 25 Dhjetor 1978 Maks Rakipaj Po jua sjell këtë pjesë me rastin e Krishtlindjeve te nxjerrë nga Kujtimet e mia Dhjetor 1978… po afronin festat e funvitit. Në kampin e Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook