Nyjet-Arkivit për » Letër e hapur «

Një demokraci me kundërshtarët mizorë të demokracisë, një kapitalizëm me armiqtë e kapitalizmit… Visar Zhiti i shkruan Agron Tufes

Një demokraci me kundërshtarët mizorë të demokracisë, një kapitalizëm me armiqtë e kapitalizmit… Visar Zhiti i shkruan Agron Tufës “Shumë të dashur Eda dhe Visar, Pas mesazhit tuaj unë… jam i Lexo Me Teper.

Tërhiquni nga kandidimi përballë Ramës… – Letër e hapur e Ismail Kadare drejtuar Lulëzim Bashës!

Tërhiquni nga kandidimi përballë Ramës. Letër e hapur e Ismail Kadare drejtuar Lulëzim Bashës! Ismail Kadare i është drejtuar me një letër Lulëzim Bashës duke i propozuar tërheqjen nga kandidimi, si një Lexo Me Teper.

Letër e hapur një mikeshës time shkrimtare – nga Kujtim Drishti

Letër e hapur një mikeshës time shkrimtare nga Kujtim Drishti …Më pëlqen ky refleksion yt! Intelektualët, shkrimtarët dhe artistët duhet të mblidhen rreth disa vlerave të mëdha njerëzore. Pa pasur frikë se po flasin Lexo Me Teper.

“…Secili prej jush, dhe të gjithë bashkë!” – nga Jozef Radi

“…Secili prej jush, dhe të gjithë bashkë!” nga Jozef Radi Letër, drejtuar personaliteteve më të larta të Shtetit Shqiptar I nderuar zoti President, I nderuar zoti Kryeministër, I nderuar zoti Kryeparlamentar, I nderuar zoti Shef Lexo Me Teper.

Kur “Lufta e Klasave” vetëm ndrron formë…* Ukë Zenel Buçpapaj i shkruan Ambasadorit Donad Lu

Kur “Lufta e Klasave” vetëm ndrron formë…* Ukë Zenel Buçpapaj i shkruan Ambasadorit Donad Lu “…I nderuar Ambasador i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, zotni Donald Lu…” Ju shpreh mirënjohjen time të pakufishme Lexo Me Teper.

Burrëria trashëgohet… Po ju çfarë keni trashëguar deputeti Blushi?! nga Kujtim Cekani

Burrëria trashëgohet… Po ju çfarë keni trashëguar deputeti Blushi?! nga Kujtim Cekani Letër e hapur deputetit Ben Blushit Përshëndetje, deputeti Blushi! Quhem Kujtim Cekani, dhe jam nga një fshat i Elbasanit, nga Polisi. Të kam Lexo Me Teper.

Klithma e lavjerrësit… tek Portat e Drejtësisë nga Leon Lekaj Letër e hapur zotit Edi Rama

Klithma e lavjerrësit… tek Portat e Drejtësisë nga Leon Lekaj Letër e hapur zotit Edi Rama Zoti Kryeministër! Është e çuditshme se si sot m’u shfaqe krejt befas. Po mendoja se, nëse makina juaj Lexo Me Teper.

Dekomunistizimi i shtetit Shqiptar – i shërben dekriminalizimit të tij! Letër e Hapur nga Kujtim Cekani

Dekomunistizimi i shtetit Shqiptar – i shërben dekriminalizimit të tij! Letër e Hapur nga Kujtim Cekani Një ish i persekutuar i shkruan Komisionerit Hahn, për Hapjen e Dosjeve dhe Ligjin e Lustracionit. To Lexo Me Teper.

“Lista Agon” nga Andi Bejtja – Letër e hapur ambasadorit Donald Lu, për të drejtën e pagës dhe të fjalës…

“Lista Agon” nga Andi Bejtja Letër e hapur ambasadorit Donald Lu, për të drejtën e pagës dhe të fjalës… I nderuar z. Ambasador i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i dashur z. Lexo Me Teper.

Zoti Kadare, kërkoni të falur… Leter e Hapur nga Rezart Palluqi

Zoti Kadare, kërkoni të falur… Leter e Hapur nga Rezart Palluqi Nuk ka fat më të madh sesa kur dikujt jeta i jep shansin për t’u penduar. Ka shumë njerëz që bëjnë Lexo Me Teper.

Deri kur kështu o Ali Ahmeti?!? nga Ahmet Asani

Deri kur kështu o Ali Ahmeti?!? nga Ahmet Asani Mbas 16 vitesh largimi nga vendlindja ime, vendosa që me vizë hyrëse të Maqedonisë, në bashkëpunim edhe me Entin Federativ për Azil Politik Lexo Me Teper.

Letër e hapur Zv.Kryeministrit Niko Peleshi

Letër e hapur Zv.Kryeministrit Niko Peleshi Një protestë qytetare në mbrojtje të vlerave të qytetit të Korçës… Disa arkitektë korçarë, të vendosur në Amerikë dhe Kanada shprehin shqetësimin e tyre qytetar, në Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook