Nyjet-Arkivit për » Kristofor Kolombi «

A jemi (të lirë)? – esse nga Astrit Cani

A jemi (të lirë)?* esse nga Astrit Cani Në kulturën tonë dualiste perëndimore, për me njoftë diçka, duhet më lypë me mend të kundërtën e saj. E kundërta e lirisë asht sot burgu, Lexo Me Teper.

Sekreti i Rilindjes se një kombi, zbulohet nën dritën e yjeve të bukur njerëzorë dhe jo mes tymnajës së sharlatanëve të shëmtuar… nga Robert Martiko

Ky artikull përmban rreth pesëmbëdhjetë faqe të shkruara në format A4. Jo gjithë miqtë e mi në Fb mund të kenë dëshirë dhe kohë për ta lexuar. Duke i mirëkuptuar Lexo Me Teper.

Historia e Florës… tregim nga Gjergj Kola

Historia e Florës… tregim nga Gjergj Kola (Love story) Flora sapo hyni në studion e radios e unë po e shoh se si krahët e saj të drejtë kacavjerren nëpër mure tuj e Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook