Nyjet-Arkivit për » Kisha e Shën Spasit «

Në Prizren, midis të vdekurve dhe të gjallëve – nga Mitrush Kuteli

Në Prizren, midis të vdekurve dhe të gjallëve nga Mitrush Kuteli Po të jetë se vini në Prizren – për ndonjë punë më të kthjelltë se kontrabanda – mbasi të Lexo Me Teper.

Shqiptarët ortodoksë të Prizrenit… nga Fahri Xharra

Shqiptarët ortodoksë të Prizrenit… nga Fahri Xharra “Mos i rrëmoni varret tona, na leni të qetë, mos i tundoni reliktet tona, o ju të padenjë, që mohoni veten dhe prejardhjen prej nesh, Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook