Nyjet-Arkivit për » Jaques Prevert «

Përzgjedhje dhe paraqitje dinjitoze e poetëve qё aq mrekullueshëm i kёnduan dashurisё nga Gëzim Baruti

Përzgjedhje dhe paraqitje dinjitoze e poetëve qё aq mrekullueshëm i kёnduan dashurisё nga Gëzim Baruti Mbi përkthimin e Jozef Radit, titulluar “Veç mundem me të dashtë njashtu siç je…” . Muaj më parë u Lexo Me Teper.

Kur ti flen – poezi nga Jaques Prevert

Kur ti flen… poezi nga Jaques Prevert Ti netve flen unë e kundërta, jam e pagjumë dhe rri e t’kqyri njashtu tuj fjetë e kjo më shkakton vuejtje I ke sytë e mbyllun, e trupin si Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook