Nyjet-Arkivit për » Ilir Çumani «

Jeta e Sabiha Kasimatit – nga Ilir Çumani

Jeta e Sabiha Kasimatit nga Ilir Çumani Sabiha Kasimati lindi më 15 shtator 1912, dhe ishte bija e dytë e doktor Abdurrahman Kasimati (1865-1943), nga Libohova dhe Zehra Mbreshtanit, të vendosur në Lexo Me Teper.

Ish guvernatori dhe gjumi nën hije të statujës së vet – nga Ilir Çumani

Ish guvernatori dhe gjumi nën hije të statujës së vet nga Ilir Çumani Aktori i famshëm Arnold Schwarzenegger postoi një foto të tijën duke fjetur poshtë statujës së tij të famshme Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook