Nyjet-Arkivit për » Hyjnorja «

Lasgush Poradeci (1899-1987) – Poezia

“Poezia është divine (hyjnore). Prandaj, kur shkruan poezi, duhet ta kesh shpirtin të shenjtëruar. Çdo poezi duhet të jetë një xhevahir dhe xhevahir duhet të jetë çdo varg i saj dhe Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook