Nyjet-Arkivit për » Gjon Martini «

Për heroin e lirisë Ndoc Mirakaj – nga Profesor Ernest Koliqi

Për heroin e lirisë Ndoc Mirakaj nga Profesor Ernest Koliqi Ndoc Mirakaj lindi në Iballe të Pukës në vjetin 1919. Mësimet fillestare dhe ato të mesme i kreu në Shkodër. Në Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook