Nyjet-Arkivit për » Gjon Bizaku «

Mësuesi që la gjurmë n’shkollën shqipe te Kosovës – nga Dr. Lazër Radi

Mësuesi që la gjurmë në shkollën shqipe të Kosovës nga Dr. Lazër Radi Fragmente nga biografia e mësuesit dhe atdhetarit Ndue Kolë Vorfi Në historinë pedagogjike kombtare shqiptare nji vend të randsishëm zen Lexo Me Teper.

Atdhetar i mirë e meshtar i përkushtuem Dr. Lazër Radi

Atdhetar i mirë e meshtar i përkushtuem… Dr. Lazër Radi Kushtue Dom Shtjefën Kurti, luftëtar i paepun për mbrojtjen e të drejtave të shqiptarëve në tokat e pushtueme nga serbo-malazestë.  Dekorata e Presidentit Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook