Nyjet-Arkivit për » Gani Mehmetaj «

Ku janë ikonat e shqiptarizmës Ernest Koliqi e Mustafa Kruja? – Thirrjet e shqiptarëve që po shuhen, nga Gani Mehmetaj

Ku janë ikonat e shqiptarizmës Ernest Koliqi e Mustafa Kruja? Thirrjet e shqiptarëve që po shuhen, nga Gani Mehmetaj Nxorëm qeleshet e bardha nga arkat e gjyshes, ku i mbajtëm të fshehur Lexo Me Teper.

Shkollat e Ernest Koliqit, vepra më e madhe kombtare në 100 vjetshin e fundit – nga Gani Mehmetaj

Shkollat e Ernest Koliqit, vepra më e madhe kombtare në 100 vjetshin e fundit nga Gani Mehmetaj Para 70 e ca vjetësh Ernest Koliqi i madh, hapi shkollat shqipe në territoret etnike Lexo Me Teper.

Legjenda urbane për Haki Tahën nga Gani Mehmetaj

Legjenda urbane për Haki Tahën… nga Gani Mehmetaj Haki Taha, poet e intelektual nga Normalja e Elbasanit, i përcaktimit të djathtë, ishte ndër emrat më të përfolur dhe më të mistifikuar të Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook