Nyjet-Arkivit për » Frida Lici Guga «

Të braktisur… ose histori nga kufiri me Greqinë – nga Frida Liçi Guga

Frida Liçi Guga, ka qenë pjesë e autokollonës përgjat 52 orëve në kufirin me Greqinë, në Kakavijë! Ajo dëshmon për gjithë çka parë e përjetur në ato 52 orë ferri, Lexo Me Teper.

Dyzet vite më parë u pushkatuan dy poetët Genc Leka dhe Vilson Blloshmi! nga Maks Rakipaj

17 korrik 1977 – 17 korrik 2017  Dyzet vite më parë u pushkatuan dy poetët Genc Leka dhe Vilson Blloshmi! nga Maks Rakipaj Sot është përvjetori i pushkatimit të dy poetëve nga Librazhdi: Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook