Nyjet-Arkivit për » Fidel Castro «

“Socializmi s’ka vend në Shtetet e Bashkuara të Amerikës!” – nga Frank Shkreli

“Socializmi s’ka vend në Shtetet e Bashkuara të Amerikës!” nga Frank Shkreli Kongresi i Shteteve të Bashkuara denoncon Tmerret e Socializmit Të enjten që kaloi, Kongresi i Shteteve të Bashkuara – miratoi, Lexo Me Teper.

Shënime nga Kuba – nga Arben Kallamata

Në plazhin e Caibarien provinca e Santa Klarës Shënime nga Kuba nga Arben Kallamata Pjesa e Parë Kjo është një foto nga qyteti Kaibarien (Caibarien) në provincën e Santa Klarës. Eshtë pjesa e re Lexo Me Teper.

Të përkthyerit si alegori e një zëri kundërshtar ne Shqipërinë komuniste: “Epistolari i Zarates” i Luan Ramës – nga Blerina Suta

Një zë kundërshtar në Shqipërinë komuniste Libri i Luan Ramës Pas botimit të librit “Epistolari i Zaratës” në Tiranë dhe botimeve në Francë “Epistolaire de Zarata” apo në versionin në anglisht Lexo Me Teper.

Agjenti i CIA-s: Ja cila qe arsyeja pse e vrava Marilyn Monroe-n

Agjenti i CIA-s Normand Hodges: Ja cila qe arsyeja pse e vrava Marilyn Monroe-n Norfolk, Virginia – Nji 78-vjeçar, oficer i vjetër në pension i CIA-s, Normand Hodges, ka bërë nji Lexo Me Teper.

George Washingtoni – Shqiptari nga Kosova, që krijoi Amerikën

George Washingtoni – Shqiptari nga Kosova, që krijoi Amerikën Nëna e presidentit historik amerikan George Washington ishte shqiptare me prejardhje nga rrethi i Pejës. (Nga: John McCallum/ Reuters) Vetë presidenti Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook