Nyjet-Arkivit për » Fashizmi dhe Fryma Shqiptare «

Shënime mbi një libër të harruar nga Rigels Halili

Shënime mbi një libër të harruar nga Rigels Halili Kur përmend autorët, të cilët rihynë në letërsinë shqipe në fillim të viteve 90’ të shekullit të kaluar, fill pas rënies së komunizmit Lexo Me Teper.

Fashizmi Dhe Fryma Shqiptare – Vangjel Koça

Fashizmi dhe Fryma Shqiptare Parathania nga Vangjel Koça Vendi ynë është një lëmsh i ngatërruar problemesh: problem moral, problem mendor, problem politik, problem shoqëror, problem kombëtar. Këtë lëmsh të ngatërruar problemesh ia Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook