Nyjet-Arkivit për » Erieta Koliqi – Gajtani «

Gjuha e dashurisë në mozaikët e Erietës – nga Jozef Radi

Gjuha e dashurisë në mozaikët e Erietës nga Jozef Radi prej 16 Nëntor deri me 18 nentor2020,  në Muzeun Historik Kombëtar, Erieta Koliqi – Gajtani, hap ekspozitën e saj te punuar me Lexo Me Teper.

Mall për diçka të vdekun poezi – nga Jozef Radi – dhe emocione lexuesish në dy vite leximi

Mall për diçka të vdekun poezi nga Jozef Radi dhe emocione lexuesish në dy vite leximi A ke pesë minuta kohë me ia vjedhë së dielës, dhe unë kam me t’dhurue Lexo Me Teper.

Si lind dhe perfundon një mozaik nga Erieta Koliqi – Gajtani

Si lind dhe perfundon një mozaik nga Erieta Koliqi – Gajtani Afresku në fjalë ka në qendër Danaen – të preferuarën e Zeusit, i cili për ta ruajtur nga tërbimi i Herës, Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook