Nyjet-Arkivit për » Eduardo de Filippo «

Eduardo de Filippo (1900-1984) – Burrë i vërtetë

“Burrë i vërtete asht ai që e len mënjanë krenarinë në çastin kur e kupton se ka gabue, dhe merr krejt përgjegjsitë e veta, pa gjetë justifikime që munden edhe Lexo Me Teper.

Eduardo de Filippo (1900-1984) – Këshilla

“Asht e ndalueme me dhanë këshilla, kur askush s’jua kërkon nji gjà të tillë!” 
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook