Nyjet-Arkivit për » Edmond Hasani «

Fletë nga ditari i Majit… nga Edmond Hasani

Fletë nga ditari i Majit… nga Edmond Hasani 11 maj, e dielë Mushkonjat fluturojnë lart!!! Shqiponjat hanë thonjtë poshtë! *** Në murin tim shkrova: “Një popull që zgjedh të qeveriset nga hajdutë, mashtrues dhe të korruptuar Lexo Me Teper.

Kriza… Tregim nga Edmond Hasani

Kriza… Tregim nga Edmond Hasani Më së fundi më ra edhe zgjebja! Kruhesha lart e poshtë si i çmendur dhe mallkoja veten duke menduar se të kruarat me filluan duke parë një Lexo Me Teper.

Sa e lehtë të shkruash për Vaçe Zelën…

Sa e lehtë të shkruash për Vaçe Zelën… Përzgjedhje nga shënime të ndryshmë Muret e Fb U.S. Embassy-Tirana Sot, Shqipëria humbi një nga këngëtaret e saj më të mëdha. Vaçe Zela ishte një Lexo Me Teper.

Kur… Lart ishte më poshtë se ne!!! Edmond Hasani

Kur… Lart ishte më poshtë se ne!!! statuse artistike nga Edmond Hasani Bija e Varrmihësit Lodhshëm i hodha sytë jashtë furgonit, nga dera e hapur e tij i mërzitur nga vonesa e Lexo Me Teper.

Gjithmonë në rrezik… e t’mos mbytesh kurrë!!! Edmond Hasani

Gjithmonë në rrezik… e t’mos mbytesh kurrë!!! Nga e përdishmja e rrëfimeve të Edmond Hasanit… Me gozhdë, grisa suvanë e murit poshtë parvazit të dritares ku ulesha gjithmonë në mësim dhe formova Lexo Me Teper.

“Dua të mbaj gjallë kujtimin për një qytet që po vdes…!” Edmond Hasani

“Dua të mbaj gjallë kujtimin për një qytet që po vdes…!” ditar nga Edmond Hasani *** B-analistët televizivë… janë pjesa më dembele, më hipokrite, më e felliqur, më e padobishme, më e Lexo Me Teper.

Një përshëndetje… dhe pak nostalgji nga koha e fitorjeve… Edmond Hasani

Një përshëndetje… dhe pak nostalgji nga koha e fitorjeve… Edmond Hasani Me sa shihet po ikën pa lejen tonë dhe ky vit rrugaç, i padisiplinuar, që s’pyet fare për dëshirat tona, Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook