Nyjet-Arkivit për » Dodona «

Iso-polifonia – para Dodonës, është vetëm shqiptare… Kristo Çipa i përgjigjet Barkës

Iso-polifonia – para Dodonës, është vetëm shqiptare… Kristo Çipa i përgjigjet Barkës nga Fatmira Nikolli “Të gjithë ata që polifoninë shqiptare janë munduar ta shohim me syze dielli s’kanë bërë gjë tjetër Lexo Me Teper.

Nga Tomorri i Beratit në Tomorrin e Janinës Prof. Ramadan Isuf Sokoli

Nga Tomorri i Beratit në Tomorrin e Janinës Prof. Ramadan Isuf Sokoli Një vështrim mbi këngëtimet mistike bektashiane Populli ynë brez mbas brezi i përkujton ngjarjet e shënuara përmes këngëtimeve dhe gojëdhënave. Përndryshe, Lexo Me Teper.

Lasgush Poradeci dhe Tirona… Bedri Alimehmeti

Lasgush Poradeci dhe Tirona… nga Bedri Alimehmeti Një ditë, pak pasi ishte kthyer nga një shëtitje, kishte mbërritur në shtëpinë e Lasgushit, Petraq Kolevica. Pasi i tregoi disa poezi të përkthyera Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook