Nyjet-Arkivit për » Dashuria «

Merruni vetëm me ata që e kuptojnë dashurinë tuaj… nga Anthony Hopkins

Merruni vetëm me ata që e kuptojnë dashurinë tuaj… nga Anthony Hopkins “Lërini të shkojnë njerëzit që nuk janë gati t’ju duan. Mos e zgjatni bisedën me njerëz që nuk duan të Lexo Me Teper.

Lasgush Poradeci – Vajza me sytë ngjyrë gjaku

Lasgush Poradeci (1899-1987) Ka dy lloj dashurish ndaj Lasgush Poradecit… Ata që duan atë për t’i vjedhë sadopak nga drita e tij, dhe ata që e duan për të mos e Lexo Me Teper.

Fletë nga ditari i Majit… nga Edmond Hasani

Fletë nga ditari i Majit… nga Edmond Hasani 11 maj, e dielë Mushkonjat fluturojnë lart!!! Shqiponjat hanë thonjtë poshtë! *** Në murin tim shkrova: “Një popull që zgjedh të qeveriset nga hajdutë, mashtrues dhe të korruptuar Lexo Me Teper.

Dashuria ky shpend i humbur hapësirave Jozef Radi (2000)

Dashuria ky shpend i humbur hapësirave… Jozef Radi (2000) Mbi librin e Ferdinand Lahollit “Urrejtja, nuk është dashuria ime!” Ky shkrim asht i 13 viteve ma parë, i botuem te RD e Lexo Me Teper.

“Dashuria zbut dhe hekurin…!” Avni Delvina

“Dashuria zbut dhe hekurin…!” nga Avni Delvina Shpesh piktori Avni Delvina të mahnit me fantazinë e tij, me kontrastet, me dinamiken e punimeve, me kolazhet e absurdit, shpesh ai na bën Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook