Nyjet-Arkivit për » Dashnia «

Bashkë me Schopenhauerin… nji copë e thyer vetvete Jozef Radi

Bashkë me Shopenhauerin… nji copë e thyer e vetvetes… nga Jozef Radi  (2013) Arthur Shopenhauer, mbetet nji nga filozofët më të pushtetshëm të formimit tim… Bile mund të them me pak Lexo Me Teper.

Osho – Liria dhe Dashnia

Gjithçka që mund ta shkatrrojë lirinë s’asht dashni! Asht fjala për diçka tjetër… sepse dashnia dhe liria shkojnë krah për krah njena tjetrës, pse janë si dy flatra të së Lexo Me Teper.

Kanga e grisun nga Lazër Radi

 Kanga e grisun nga Lazër Radi Jeta e jonë asht si lulja, – po, po si lulja e hijshme që të vyshket ndër duer… çdo gja në botën tonë kalon: kush Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook