Nyjet-Arkivit për » Charlie Chaplin «

Charlie Chaplin (16 prill 1889 – 25 dhjetor 1977) – Perkujtimore

Ndërmendje për një nga fenomenet e artit komik Charlie Chaplin (16 prill 1889 – 25 dhjetor 1977) nga Albert Vataj Si sot, 40 vite më parë, më 25 dhjetor 1977, u shua Lexo Me Teper.

Charlie Chaplin (1889-1977) – Rinia

“Nuk do të kishte periudhë ma t’bukur se Rinia, veç sikur do t’na vinte pak ma vonë në jetë…!”

Fjala e Diktatorit të Madh… nga Charlie Chaplin

Fjala e Diktatorit të Madh… nga Charlie Chaplin Nji nga fjalimet ma të bukura të të gjitha kohnave… Më vjen keq, po unë s’dëshiroj të jem nji perandor. Ky s’asht nji prej shqetësimeve Lexo Me Teper.

Charlie Chaplin (1889-1977) – E qeshuna

“E qeshuna asht nji qëndrim sfide… prandej duhet me i qeshë në fytyrë tragjedisë, fatkeqsisë dhe pamundësisë sonë përballë forcave të natyrës… nëse s’dëshirojmë me u çmendë…!” 
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook