Nyjet-Arkivit për » Burrnesha «

Bruno Shllaku: 40 vite punë për Festivalin e Berlinit!

Bruno Shllaku: 40 vite punë për Festivalin e Berlinit! Pak ditë pasi “Burrnesha”, filmi në të cilin ai interpreton u shpall kandidat për Çmimin “Ariu i Artë” në Festivalin e Filmit Lexo Me Teper.

“Virgjneshat e Betueme” dhe nji histori e imja me Burrnesha! Jozef Radi

Virgjneshat e betueme të Ballkanit: Me jetue si burrë – nji zgjedhja e lirë e malsoreve nga Daphnee Denis “Virgjneshat e betueme” (ose Burrnesha në gjuhën shqipe) janë gra shqiptare Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook