Nyjet-Arkivit për » Balladë «

Vigan që prehje nuk gjen – balladë nga Petraq Kolevica

Vigan që prehje nuk gjen… Balladë nga Petraq Kolevica në nderim dhe kujtim të Epikut më të Madh të Shekullit At Gjergj Fishtës... Ja dërgoj për kujtim At Zef Pllumit prej Petraq Kolevicës *** Mes Lexo Me Teper.

Vigan që prehje nuk gjen… Balladë nga Petraq Kolevica

Vigan që prehje nuk gjen… Balladë nga Petraq Kolevica …në nderim e kujtim të Epikut më të Madh të Shekullit At Gjergj Fishtës… Për kujtim At Zef Pllumit …prej Petraq Kolevicës Gati dhjetë vite më Lexo Me Teper.

“N’drras te vekut kush po kjan…” Ilir Seci

*** Ku shkrim i Ilir Secit, përcolli 14 shkurtin shqiptar, përmes interpretimit të nji ballade mjaft të njoftun e të këndueme në shumë breza në Veriun Shqiptar… Nji balladë ku Lexo Me Teper.

“Rrushja e Rexhës, n’fund t’livadhit…” nga Agim Gashi (fb)

Balada e Rrushes së Rexhës… nga Jozef Radi Para disa ditësh, në faqen e Agim Gashit, ndër punët e shumta të tij që fut në fb, ma tërhoqi vëmendjen nji vajzë Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook