Nyjet-Arkivit për » Athina «

Dje plus sot baras nesër… nga rrëfimet e Bedra Kabës

Dje plus sot baras nesër… nga përdita e rrëfimeve të Bedra Kabës 24 maj, 2014 Ndoshta do t’ju duket çudi, por unë s’e kam festuar asnjëherë ditlindjen kur jetoja në Savër. Edhe në Lexo Me Teper.

Katër Mendime dhe Katër Poezi nga Leon Lekaj…

Katër Mendime dhe Katër Poezi nga Leon Lekaj… Leon Lekaj, e ndjen poezinë në çdo qelizë të qenies së vet, prandej e ka vra kahera britmën e dukjes… Vargjet e tij Lexo Me Teper.

Dhjetë vjet të historisë europiane në romanin «Kufiri i mjegullës»

Dhjetë vjet të historisë europiane në romanin «Kufiri i mjegullës» të Shpend Sollaku Noé Gazetarja e RAI-t Floriana Gavazzi interviston shkrimtarin shqiptar Shpend Sollaku Noè Kjo vepër voluminose e juaja është një Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook