Nyjet-Arkivit për » Arben Puto «

Gjyqi Special – kundra fashistëve e tradhëtarëve të vendit… Mërgim Korça

Gjyqi Special - kundra fashistëve e tradhëtarëve të vendit… (Prill i vitit 1945) kujtime dhe konsiderata nga Mërgim Korça Ftesa e mikut tim z. Simon Mirakaj të hidhja në letër kujtime si edhe mendime Lexo Me Teper.

Ramadan Sokoli, shiti pianon për t’i paguar diktaturës botimin e librit

Ramadan Sokoli, shiti pianon për t’i paguar diktaturës  botimin e librit “Të vdesësh pasi mplakesh, është dukuri normale e jetës, ndërsa të plakesh e të vdesësh faqebardhë është ngadhnjim…” r. Lexo Me Teper.

“Lëvizja “MJAFT” – Ndryshim pozitiv në mendësinë Shqiptare” – nga Ismail Kadare, shkrimtari më i njohur shqiptar

Këta janë MJAFT-i në 2006! Shikojini mirë se sot të gjithë i keni aktiv në politikë, kryesisht në PS dhe organizma tjerë ndihmëse. Prandaj kërkon shoqëria civile hapjen e sistemit. Për faktin Lexo Me Teper.

Krimi dhe Ndëshkimi – versioni shqiptar 
Ilir Seci (Illyria)

Krimi dhe Ndëshkimi – versioni shqiptar 
Ilir Seci (Illyria) Dhe nji shënim… mbi kët shkrim nga Jozef Radi Ky shkrim i Ilir Secit “Krimi dhe Ndëshkimi – versioni shqiptar”, më pëlqeu mjaft Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook