Nyjet-Arkivit për » Alija Izetbegoviq «

Si lindi dhe ra Jugosllavia – material i përgatitur nga Jozef Radi

Si lindi dhe ra Jugosllavia material i përgatitur nga Jozef Radi   Jugosllavia, (ose më saktë fjalë për fjalë “Toka e sllavëve të jugut”) ishte një Shtet që ekzistonte midis viteve 1929 dhe Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook