Nyjet-Arkivit për » Aleksandar Rankoviq «

Mbrojtja e ankthit të vetëmbrojtjes – nga Shaip Beqiri

Mbrojtja e ankthit të vetëmbrojtjes nga Shaip Beqiri Diskutimi i dosjes së Tares për shkrimtarët tanë të mëdhenj, Ernest Koliqin e Martin Camajn, më duket që po katandiset nën udhë. Askush nuk Lexo Me Teper.

Kokfortësia e shifrave përballë tkurjes historike të shqiptarëve… nga Brunilda Ternova

Kokfortësia e shifrave përballë tkurjes historike të shqiptarëve… nga Brunilda Ternova 4 vilajetet me shumicë shqiptare në kohën e pushtimit turko-osman kishin gjithsejt një territor prej 178 mijë km2, që u humbëm dhe Lexo Me Teper.

Kalimi i Kufirit dhe Udhëtimi nga një burg te një tjetër…

Kalimi i Kufirit dhe Udhëtimi nga një burg te një tjetër… Historia e dhimbshme e shqiptarit të Kosovës, Fazli Deliu, që u arratis nga dhuna e UDB-së për të rënë në dhunën Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook