Dita e Kiametit? Vdekja e Familjes! – shёnime skiç pёr mendje tё pavrara nga Artan Gjyzel Hasani

Artan Gjyzel Hasani

Artan Gjyzel Hasani

Dita e Kiametit? Vdekja e Familjes!

-shёnime skiç pёr mendje tё pavrara

nga Artan Gjyzel Hasani

Nё tё vёrtetё fundi i shoqёrisё njerёzore nuk do vijё nga armёt atomike dhe as nga luftёrat; as nga sёmundjet dhe epidemitё; as nga pёrplasja me ndonjё asteroid apo nga fuqia e papёrballueshme e jashtёtokёsorёve.
Fundi i Botёs do vijё dhe po vjen nga Fundi i Familjes.
Praktikisht Familja ka vdekur.
Institucioni i Familjes ekziston veç si togfjalёsh…
Po si u arrit deri kёtu?!
Nё fillim dekriminalizuan homoseksualitetin. Dhe mirё bёnё. Punё pёr ta!
Pastaj homoseksualiteti u servir si alternativё e natyrshme. Prap mirё bёnё. Punё pёr ta!
Pastaj ligjёruan martesёn mes dy burrave, martesёn mes dy grave. Eh, mirё bёnё. Punё pёr ta!
Mё vonё ligjёruan tё drejtёn e çifteve gay tё adoptojnё fёmijё.
Kёtu ndal. Stop! Kjo ёshtё punё pёr Ne!
Vepёr totalisht djallёzore. Krim!
Gjёja mё e ndyrё qё ka bёrё Njeriu, nga koha kur nga kafshё biologjike u shndrrua nё qenie sociale.
Duke u dhёnё gay-ve dhe lesbian-s tё drejtёn e adoptimit tё fёmijёve mendjet mё djallёzore tё mundshme krijuan Familjen e Re.
Nё Familjen e Re, nёna e fёmijёs mund tё jetё burrё dhe babai grua. Nёse ti si prind biologjik rrёmben me forcё pjellёn tёnde dhe me detyrim e çon nga rruga e makinave ku i rrezikohet jeta nё shtёpi, ti mund tё akuzohesh nga punonjёsit socialё dhe ligji si keqtrajtues i fёmijёs, si dhunues i fёmijёs dhe rrezikon tё ta marrin ligjёrisht kёtё fёmijё, por nёse njё çift gay vendos tё adaptojё njё fёmijё (dhe ai mund tё jetё edhe fёmija yt) kjo tashmё quhet normale nga ligji.
Nuk e di se nё cilin moral njerёzor mund tё tolerohet qё nё mёnyrё arbitrare njё fёmijё i paracaktohet dhunshёm e ardhmja si fёmijё i dy prindёrve gay. I paracaktohet modeli mashkullor i nёnёs dhe femёror i babait.
Me ç’tё drejtё? Kush i bёn kёto ligje? Kush i voton kёto ligje? Natyrisht ata qё kanё si synim shkatёrrimin e qelizёs sё shoqёrisё.
Biologjikisht ky fёmijё i lindur nga njё nёnё dhe baba do tё rritet nga dy burra tё huaj ose dy gra tё huaja. Mendojeni kёtё fёmijё nё adoleshencё tё vet se çfarё mendje tё turbulluar e deformuar do tё ketё… Eshtё kontigjent gjysёm i gatshёm gay ose lesbian qё do kёrkojё tё ngjajshmit e vet pёr tё krijuar familjen e re me fёmijё tё tjerё tё adoptuar… Familje tё tilla janё Parafabrikate Homoseksualёsh. Kёta do jenё komshinjtё, bashkёnxёnёsit, bashkёstudentёt, bashkёpunёtorёt e fёmijёve tё tjerё tё ardhshёm.
Ky precedent do çoje shumё shpejt nё ligjёrimin e tё tjera lirive “bazike” tё njeriut, si marrёdhёniet seksuale me prindёrit dhe vёllezёrit e motrat, pra nё tё njejtёn mёnyrё qё u ndoq pёr transformimin e homoseksualizmit nga krim nё ves, nё sёmundje, pastaj nё alternativё e mё pas si model nёn fjalёn e vjedhur “Pride”.
Nё fillim do dekriminalizohet incesti, pastaj me ndihmёn e mediave globaliste dhe tё aktivistёve mendje-bythё-hapur tё shoqёrisё “civile” me pankarta nё duar do ligjёrohet martesa mes tyre dhe do arrijmё me sukses tё plotё te Sodoma dhe Gomorra.
Do kemi “familje” me cifte Baba-Vajzё, Nёnё-Djalё, Vёlla-Motёr dhe sigurisht edhe Incest Pride me Baba-Djalё, Nёnё-Vajzё, Vёlla-Vёlla dhe Motёr-Motёr.
Do lindin fёmijё tё cilёt do jenё nё shoqёri mes tyre dhe atyre fёmijёve tё rritur nga gay-lesbian qё fola mё lart.
Mos u çudisni aspak pёr legalizimin e incestit. Do tё ndodhё shumё shpejt bash nё zemёr tё Europёs. Nga pikёpamja biologjike (pra nё botёn e kafshёve, ku bёn pjesё edhe njeriu si qenie biologjike) incesti ёshtё shumё mё i natyrshem dhe masivisht mё i pёrhapur se sa homoseksualiteti.
Kurse nga pikёpamja sociale, njerёzit do reagojnё kundёr po aq sa reaguan edhe me rastin e gay-lesbians. Do ankohen disa njerёz “mendjengushtё”, tё cilёt mund tё rrezikojnё edhe ndonjё burgim nёn etiketёn e diskriminuesve, por nё fund do triumfojё “e drejta themelore e njeriut” pёr t’u palluar me prindёrit dhe motrat, vёllezerit e fёmijёt e vet.
E kush do ua ndaloje dorёn mendjeve diabolike qё kanё axhendё tё saktё e tё pёrcaktuar drejt shkatёrrimit tё familjes si pengesa e fundit drejt Globalizimit Total? Askush!
Nё rrugёn drejt Shoqёrisё Globale nё fillim vranё institucionin/nocionin e Kombit, pastaj atё tё Atdheut dhe kundёrshtari i fundit mbeti Familja.
“Po kujt i plasi?”, do mendojё ndonjёri. “A nuk kemi menduar e thёnё qoftё edhe njё herё “pas vdekjes sime le tё bёhet kiameti”.?
“Mbetet akoma Feja si bastion i pakapur nga Globalizmi”, do thotё njё tjetёr.
Nё kёto kohё ku njёra fe konsiderohet kriminale, dhe feja e botёs perёndimore gёlon nga homoseksualiteti dhe perversionet, do jetё shumё e lehtё qё tё njejtat mendje diabolike tё Rendit tё Ri Botёror qё deformuan “Tregёtari i Venedikut” tё Shekspirit, ku çifuti Shajlok nga simbol i makutёrisё dhe i shpirtkatilit nё veprёn origjinale, nё shfaqjet skenike tё 100 viteve tё fundit shpaloset si personazh pozitiv qё lufton pёr tё drejtёn e tij, po ashtu do nxjerrin edhe Sodomёn e Gomorrёn si modeli biblik i vlerave njerёzore…
(Marrё nga muri i fb, i Artan Gjyzel Hasanit, 15 maj 2016)

Ju mund të ndiqni çdo përgjigje për këtë term nëpërmjet RSS 2.0 feed. Ju mund të lini një përgjigje , ose Ndiqni nga faqja e juaj. Kategoria: Gazeta  Etiketat: , , ,

Lini një Përgjigje

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook